Iskanje

Povabilo

Vse, ki organizirate dogodke ali ste na njih bili, vabimo k sodelovanju pri oblikovanju Šentjanž.si. Svoje prispevke in fotografije pošljete na info@sentjanz.si ali petri.majcen@siol.net in z veseljem jih bomo objavili. Hvala.

FB prijatelji

zelenorstski otoki pico de fogo vulkan
zelenorstski otoki pico de fogo vulkan
Potopisno predavanje o Zelenortskih otokih 

V PGD Veliki Cirnik že več let v marcu, v počastitev dneva žena in dneva mučenikov, organiziramo potopisno predavanje. Letos nas je v petek, 6. marca, Franc Hočevar, ki je tudi član našega društva, seznanil z zanimivostmi Zelenortskih otokov in vulkana Fogo. Opisal nam je svoje potovanje na te otoke. Njegova doživetja nam je, preko fotografij in njegovim posebno zanimivim načinom, predstavil in nas seznanil s tamkajšnjim načinom življenja, njihovo kulturo, naravo, živali in gospodarstvo, ter običaje. Prestavil je tudi kako je lava iz vulkana Fogo zalila celotno dolino ter kako so si ljudje ustvarili življenje naprej po tej katastrofi. Sledil je še prigrizek s pijačo, za kar se zahvaljujemo našim članicam in članom društva, ki so to pripravili in prinesli brezplačno. Veseli smo, da se je dogodka, kljub neljubemu približevanju korona virusa, udeležilo skoraj 40 krajanov iz bližnjih in tudi bolj oddaljenih vasi. Veselimo se že naslednjega potopisa za kar smo z nagovarjanjem spodbudili tovariša Franca.Gasilci PGD Veliki Cirnik

 

temperatura

Šentjanž

Trenutna temperatura zraka v Šentjanžu

Birna vas

Trenutna temperatura zraka v Birni vasi pri Šentjanžu

Slika v živo

Šentjanž v živo

LOGO I FEEL SLOVENIA

 

logo TZS

 

Logo QRA

Lepote Šentjanža

pogled_iz_zvonika.jpg

www.sentjanz.si

Copyright © 2020. Vse pravice pridržane.